داکت اسپلیت چه تفاوتی با اسپلیت پنلی دارد؟

داکت اسپلیت ها از نظر عملکرد و چگونگی ایجاد برودت دقیقا همان اسپلیت ها هستند. تنها چیزی که داکت اسپلیت ها را از اسپلیت ها متفاوت میکند نوع اجرا و طراحی است.

به کلمه داکت دقت کنید. داکت در زبان انگلیسی به معنی کانال به کار میرود. داکت اسپلیت همان اسپلیت است که به صورت کانالی اجرا میشود. به صورتی که برای تهویه یک فضا به جای نصب یک پنل هواساز روی دیوار (مشابه آنچه که ما به عنوان اسپلیت میشناسیم) یک هواساز زیر سقفی به صورت توکار در زیر سقف یا به صورت هواساز ایستاده در یک اتاقک کوچک نصب شده و کانال هایی برای توضیع هوایی که دمیده میشود تعبیه میشوند. هواساز با فن قدرتمند خود برودت یا حرارت ایجاد شده را درون کانال ها میدمد تا به صورت مساوی در فضاهای مختلف دمیده شود. داکت اسپلیت این امکان را به شما میدهد تا به جای نصب و به کار گیری یک پنل دیواری در هر فضا از یک هواساز واحد استفاده کنید و توسط کانال هایی که درون سفق کاذب نصب است عمل تهویه را برای هر کدام از فضاها جداگانه انجام دهید.

میکرو چنل

تکنولوژی میکرو چنل اولین بار در کشور امریکا در سیستم های برودتی به کار گرفته شد. در کندانسور های قدیمی مسیر تقطیر گاز مبرد یک لوله به قطر حدود یک سانتی متر از جنس مس بود که  در کندانسور های میکرو چنل با یک نوار آلمینیومی به عرض حدود 2 سانتی متر و ضخامت حدود دو میلیمتر جایگزین شد. درون این نوار آلمینیومی تعداد 20 مسیر به قطر یک میلیمتر جهت عبور گاز مبرد در نظر گرفته شد که از این طریق افزایش قابل توجهی در سطح تماس گاز مبرد با فضای بیرونی ایجاد شد. تفاوت اساسی دوم این بود که فین ها ی موازی ساده با فینهای شیار دار زیگزاگ جایگزین شدند تا سطح تماس باز هم افزایش یافته و بعلاوه عبور هوا از میان فین ها روانتر و راحت تر اتفاق بیافتد.در تصاویر زیر دقیقا به تفاوت بین کندانسور های میکروچنل با کندانسور های قدیمی میپردازیم.

 micro chanel

فرم تماس

هماکاران ما در تهویه بیستون پارسیان مشتاقانه منتظر شنیدن و آماده پاسخگویی به انتقادات ، پیشنهادات و سوالات شما هستند.

تماس با ما

با ما در تماس باشید 
آدرس:
تهران - بلوار مرزداران - بلوار جانبازان -خ گلبرگ - گلبرگ دوم - پلاک 19 - واحد 9
تلفن: 44388328-021 و 44388398
مدیر فروش: مهندس ذاکری 1645-178-0912
 
مدیر اجرایی، پشتیبانی و فنی: مهندس کیایی 5029983-0912

با ما در تماس باشید