داکت اسپلیت ، چیلر یا مینی چیلر؟

داکت اسپلیت چیلر یا مینی چیلر؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که هیچکس نمیتواند بگوید کدام سیستم تهویه مطبوع بهتر است یا کدامیک خوب نیست. این انتخاب انتخابی صد در صد نسبی است. بطوری که برای انتخاب یک سیستم تهویه مطبوع مناسب با در نظر گرفتن عملکرد انواع سیستم های تهویه و چند عامل تعیین کننده دیگر از جمله آب و هوا ، جغرافیا ، کاربری و حجم پروژه انتخاب را انجام بدهیم.

برای مثال هنگاه انتخاب سیستم تهویه مطبوع برای یک فضای یکپارچه نه چندان وسیع مانند سالن های ورزشی ادارات یا هر فضای مشابه انتخاب مناسب قطعا و حتما داکت اسپلیت خواهد بود. به دلیل این که داکت اسپلیت به لحاظ هزینه اجرا و بهای تمام شده ارزانتر بوده و به دلیل داشتن یک هواساز یا فن جهت هوادهی به کل مجموعه سیستم تهویه مطبوع کم جا تر کم هزینه تر و ارزانتری میباشد.

اما برای یک فضا مانند یک واحد ویلایی با متراژ بالا که از فضاهای مجزای زیادی تشکیل شده داکت اسپلیت انتخاب مناسبی نیست . چرا که داکت اسپلیت امکان انتخاب دمای هوای مجزا در هر کدام از فضا ها را به راحتی به کاربر خود نمیدهد. زیرا هوا ساز یک واحد مشترک بوده و تنها راه برای کاربر باز و بسته کردن دریچه ها در فضاهای مختلف است. برای چنین پروژه ای انتخاب مناسب. چیلر است. که با داشتن فنکوئل های جداگانه که برای هر کدام از فضا ها تعبیه میشود به راحتی این امکان را ایجاد میکند تا هرکس در هر قسمت دما را آنگونه که میپسندد تنظیم کند. و حتا فنکوئل های مربوط به فضا های بلا استفاده میتوانند خاموش نگه داشته شوند تا مصرف برق نیز کنترل شود.

حال فرض کنید ساختمانی با چند واحد مسکونی نیاز به یک سیستم تهویه مطبوع مناسب دارد. چیلر و فنکوئل برای واحد های مسکونی انتخاب خوبی به نظر می آید. ولی آیا تمام ساختمان ها برق سه فاز با آمپر کافی برای راه اندازی چیلر مرکزی را دارند؟ یا اینکه مدیریت ساختمان توان مدیریت و تقسیم وتخصیص هزینه های شارژ به تناسب میزان استفاده هر واحد را دارد؟ برای حل این مشکل شرکت های سازنده سیستم های تهویه مطبوع یک گزینه مناسب را ارائه کرده اند...

مینی چیلر : مینیچیلر ها همان چیلر های با کندانسور هواخنک هستند که در ظرفیت های پایینتر طراحی و تولید شده اند تا بتوان برای هر واحد به طور مجزا آن را تعبیه کرد. مینی چیلر ها مانند داکت اسپلیت برای هر واحد بطور مجزا تعبیه میشوند با این برتری که مینی چیلر امکان تنظیم دما را بطور جداگانه در هر فضا (اتاق ، سالن و...) به کاربر میدهد.

 

گودمن Goodman

گودمن

گودمن یا Goodman یک کمپانی تولید کننده تجهیزات برودتی و تهویه مطبوع در امریکا است که از حدود یکصد سال قبل فعالیت خود را رسما آغاز کرد. گودمن تا کنون به علت استفاده از قطعات با بالاترین کیفیت جز موفق ترین فروشنده های سیستم های تهویه مطبوع کانالی و یویتی بوده است. کارخانه گودمن واقع در هوستون تگزاس می باشد و این دستگاه ها به صورت انحصاری در آمریکا با بالاترین استاندارد ها و راندمان ، با مصرف برق پایین و قدرت بالا تولید میشوند.

    Good man

فرم تماس

هماکاران ما در تهویه بیستون پارسیان مشتاقانه منتظر شنیدن و آماده پاسخگویی به انتقادات ، پیشنهادات و سوالات شما هستند.

تماس با ما

با ما در تماس باشید 
آدرس:
تهران - بلوار مرزداران - بلوار جانبازان -خ گلبرگ - گلبرگ دوم - پلاک 19 - واحد 9
تلفن: 44388328-021 و 44388398
مدیر فروش: مهندس ذاکری 1645-178-0912
 
مدیر اجرایی، پشتیبانی و فنی: مهندس کیایی 5029983-0912

با ما در تماس باشید